PRAHA 3 PRAHA 9
CZ EN ES
≡ Menu

AMBULANTNÍ

REHABILITAČNÍ

ZAŘÍZENÍ

  • rehabilitační lékař
  • fyzioterapie
  • fyzikální medicína
  • masáže
Úvodní strana » Masáže

Masáže

Klasická (švédská) masáž

Jedná se o masáž využívající tření a hnětení na rozličných částech těla. V roce 1830 ji popsal Per Henrik Ling a dodnes se v západních zemích považuje za základní formu masáže.

Sportovní masáž

Tato forma masáže je nejvyhledávanější mezi sportovci (od amatérů až po profesionály), neboť zkracuje čas potřebný k regeneraci těla. Díky tomu mohou sportovci zvýšit tréninkové dávky. Masáž lze aplikovat tzv. pohotovostní nebo regenerační formou.

Relaxační masáž

Jemnější forma masáže pomáhající také při psychickém napětí. Tyto systematicky prováděné doteky poskytují úlevu a navozují pocity pohody. Během masáže se uvolní unavené svaly pomocí vybraného vonného oleje.

Manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž používá rytmické hnětení a zlepšuje tak tok tkáňového moku, zmírňuje otoky. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Uplatňuje se například u křečových žil, bolestí hlavy, diabetu, nadváhy, celulitidy, a současně zvyšuje obranyschopnost organismu a vitalitu.

Masáž lze aplikovat na vybranou partii těla nebo na celé tělo. Délka masáže lze přispůsobit požadavkům klienta. Pro více informací nebo objednání kontaktujte naši recepci.